Haber

Balıkesir’de “Aile Okulu Projesi” kapsamında 12 bin 323 veliye eğitim verildi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı ve Halk Eğitim Merkezleri’nin koordinasyonunda Balıkesir’de okullarda ailelere yönelik açılan kurslarda 12.323 anne-babaya eğitim verildi.

Aile yapısını olası risklere karşı daha korunaklı hale getirmeyi amaçlayan eğitimlerde; aile bağları, çatışma ve gerilim yönetimi, teknolojiyi bilinçli ve inançlı kullanma, bağımlılıkla baş etme, sosyal duygusal becerilerin gelişimi, akran ilişkileri, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktiviteler konularında aile ilgi tekniklerine ışık tutmak için beceriler, barınma yönetimi ve çocuklar için olumlu davranış. İlk yardım, çevre koruma bilincinden oluşan 10 farklı konu bulunmaktadır.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı yaptığı açıklamada, proje ile velilerin farklı alanlarda verilen eğitimlerle desteklendiğini belirterek, şunları söyledi:

“Aile Okulu Projesi ile eğitimin en değerli paydaşları olan velilerimizi okul sıralarımıza taşıyoruz. Ebeveynler olarak çocuk gelişimi, eğitim ve sağlık konularında bilgi sahibi olmaları için çalışıyoruz. İşbirliğini yapıyoruz. okul aile arasındaki bu eğitimlerle daha da anlamlı hale geldi.Ülke genelinde açtığımız 242 kursumuzda 2.133 erkek, 10.190 kadın kursiyer olmak üzere 12.323 veliye ulaştık.Kurslarımızı yaygınlaştırmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu