Haber

“Bir Kira Bir Ev” için dev müzayede depremzedeler için 10 milyon lira kaynak hedefliyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer öncülüğünde 1 Mayıs’ta başlayan ve 21 Mayıs’a kadar sürecek “Ben Yoksun, Biz Varız” sanat ve deprem dayanışma etkinliğinin geliri depremzedelere aktarılacak. Esnafın eserleriyle pekiştireceği müzayede ile “Bir Kira Bir Ev” kampanyasına 10 milyon lira katkı sağlanması amaçlanıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin depremzedeler için başlattığı “Bir Kira Bir Ev” kampanyası açık artırmalarla büyüyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer öncülüğünde, Halk TV Yeni Bir Sabah program sunucusu, gazeteci İsmail Küçükkaya ve iş birliğiyle 1 Mayıs’ta başlayan ve 21 Mayıs’a kadar sürecek sanatla depremle dayanışma etkinliği ile halka destek verilecek. OvooArt Yürütme Konseyi Lideri Hakan Körpi. “Siz ben değilsiniz, biz varız” etkinliğinde OvooArt’ın katkılarıyla başlatılan büyük müzayedenin küratörlüğünü Denizhan Özer üstlendi. Bir Rent Bir Yuva müzayedesinde 800 eser satılarak depremzedelere 10 milyon liralık kaynak yaratılması hedefleniyor. Müzayededen elde edilecek gelir, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin deprem nedeniyle evsiz kalan vatandaşlara destek amacıyla yürüttüğü “Bir Kira Bir Ev” kampanyasına aktarılacak.

Eserler alıcısına teslim edilecektir.
Müzayedeye eserleriyle katılan sanatçılar, eserlerini ve bu eserlerin satış gelirlerinin tamamını projeye bağışladı. Eser, herhangi bir komisyon ve vergi olmaksızın doğrudan bağış yoluyla yapılacak satışlarla, makbuz karşılığında bağışçıya teslim edilecek. Müzayede sonunda elde edilecek gelir, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Bir Kira Bir Ev” kampanyasının hesabına alacak kaydedilecek. Muhasebe kayıtları gönderilen fişlerle eşleştirilerek eserler alıcılarına teslim edilecektir.

Bir aileye yardım eli uzatırken aynı zamanda eser sahibi olmanın da önünü açan müzayede için www.ovooart.com sayfasından üye olarak teklif verilmesi gerekiyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberyuksekova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu