Haber

Meral Danış Beştaş: “Yunanistan Ulaştırma Bakanı İstifa Etti. Yüzbinlere Varan Ölüm Vakasında İstifa Yoktur”

HDP Küme Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, TBMM Genel Kurulu’nda; “Yunanistan Ulaştırma Bakanı Karamanlis ve 10 üst düzey yönetici ihmali gerekçesi ile istifa ettiler. Elbette yüzbinleri bulan bir ölüm olayında bizim tahminlerimize göre istifa olmaz. Özeleştiri yok. Özür yok. Açıklama yok. Tehdit var, hakaret var, “Küfür var, baskı var, dayanışmayı engellemek var. İstifanın fazileti bile gösterilmedi” dedi.

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Yunanistan’ın Larissa kentinde iki gün önce en az 40 kişinin hayatını kaybettiği tren kazasının ardından Yunanistan Ulaştırma Bakanı Kostas Karamanlis’in istifasını gündeme getirdi. Türkiye Meclisi. Beştaş dedi ki:

“Yunanistan Ulaştırma Bakanı Karamanlis ve 10 üst düzey yönetici ihmali gerekçesi ile istifa ettiler. Elbette yüzbinleri bulan bir ölüm olayında bizim tahminlerimize göre istifa olmaz. Özeleştiri yok. Özür yok. Açıklama yok. Nedir tehdit var hakaret var Küfür var baskı var dayanışmayı engelleme var istifa etmenin fazileti bile gösterilmedi buradaki konuşmalarımıza bile müsamaha gösterilmiyor bu kayıtlara geçiyor .”

Yunanistan’ın Larissa kentine bağlı Tempi bölgesinde Salı gecesi bir yolcu treni ile bir yük treninin çarpışması sonucu en az 40 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı. Kaza sonrası 3 günlük ulusal yas ilan edildi. Yunanistan Ulaştırma Bakanı Karamanlis dün istifa ederek, “Böyle trajik bir olaydan sonra hiçbir şey olmamış gibi devam etmek mümkün değil. Henüz birkaç yıldır siyasetin içindeyim. Ancak vatandaşlarımızın güvenini siyasette görüyorum. sistemini demokrasimiz için önemli bir unsur olarak görür. Buna siyasi sorumluluk denir.” yapmıştı.

gonenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu