Haber

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: “Suç duyurusunda bulunmayanlar alçaktır, alçaktır”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Hakkımda herhangi bir hukuksuzluk, usulsüzlük, yolsuzluk, hediye, kayırmacılık varsa veya bu konulara herhangi bir ilgim varsa bunu ispat etmeyen ve dava açmayan korkak ve alçaktır” dedi. bir suç duyurusu.”

2023 bütçe görüşmeleri devam ediyor. Sanayi ve Teknoloji ve Milli Eğitim Bakanlıklarının bütçeleri görüşülüyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Hakkımda herhangi bir hukuksuzluk, usulsüzlük, yolsuzluk veya bu işlere karışan varsa bunu ispat etmeyen, suç duyurusunda bulunmayan herkes alçaktır, alçaktır. Aynı şey “17 yıldır siyasetin içindeyim. Hakkımda en ufak bir yolsuzluk, yanlışlık bulamayanlar, akrabalarım aracılığıyla bana iftira atmaya çalışıyorlar. Ben hiç haram yemedim, aileme de haram yedirmedim.” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bursa’daki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeninin Alevi cemaate yönelik aşağılayıcı yaklaşımında Milli Eğitim Bakanlığı’nın herhangi bir işlev görmediği yönündeki eleştirilere yanıt vererek, “Milli Eğitim Bakanlığı soruşturmayı ‘soruşturma’ olarak açtı. olay meydana gelir gelmez 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 125d1 maddesi kapsamında görev yürütülmüştür. “Din, ırk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç ve menfaat gayesiyle hareket etmek.” veya kişilerin zarar görmesi” dedi.

Konya’da okul müdürü ve yöneticileri hakkında herhangi bir işlem yapılmadığı iddiasıyla ilgili Özer, “Milli Eğitim Bakanlığı soruşturma açtı. Bahsi geçen kişi tutuklandı.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu